Aktīvi piedalieties Eiropas politikas izstrādē un dariet mums zināmu savu viedokli. Zemāk uzzināsiet, kā varat sniegt ieguldījumu politikas plānošanā un mūsu darbā.
Dariet mums zināmu, kas jums ir svarīgi!

Izsakiet viedokli par gaidāmajām ES politikas iniciatīvām un spēkā esošo tiesību aktu vienkāršošanu.

Te varat ierosināt vai atbalstīt idejas par jauniem ES noteikumiem.

Piedalieties pilsoņu debatēs par jautājumiem, kas skar mūs visus.
Priekšplānā: nākamā ES ilgtermiņa budžeta kopīga izstrāde
2025. gadā Komisija nāks klajā ar priekšlikumiem par ES ilgtermiņa budžetu laikposmam pēc 2027. gada un nākamās paaudzes finanšu programmām.
Kā paziņots Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas politikas pamatnostādnēs, Komisija nolūkā kļūt par “investīciju Komisiju” strādā pie tā, lai izveidotu mērķtiecīgu, vienkāršāku un ietekmīgāku ES budžetu, kas atspoguļo ES stratēģiskās prioritātes.
ES budžets sniedz labumu visiem eiropiešiem, un viņiem vajadzētu būt iespējai paust viedokli par tā nākotni. Tāpēc Komisija šodien sāk septiņas sabiedriskās apspriešanas, aicinot ieinteresētās personas un iedzīvotājus paust savu viedokli par turpmāko ES budžetu un politiku, kas tam būtu jāatbalsta. Šajās apspriešanās varēs piedalīties līdz 2025. gada 7. maijam.

Plašāka informācija
Sabiedriskās apspriešanas un atsauksmes (iepriekš “Izsakiet viedokli”) ir vienots portāls, kurā iedzīvotāji un ieinteresētās personas var paust savu viedokli par Komisijas iniciatīvām un sniegt ieguldījumu lēmumu pieņemšanas procesā. Komisija ir apņēmusies uzklausīt iedzīvotāju un ieinteresēto personu domas par ES tiesību aktiem un politikas iniciatīvām gan to sagatavošanas, gan īstenošanas laikā. Sabiedriskā apspriešana “Bērnu aizsardzība – integrējošas sistēmas” un atsauksmes attiecībā uz ES noteikumiem par cietušo tiesībām ir piemēri šādiem ieguldījumiem lēmumu pieņemšanas procesā.
Pateicoties Eiropas pilsoņu iniciatīvai, ES pilsoņi var aicināt Eiropas Komisiju ierosināt tiesību aktus par jautājumiem, kas ir tās kompetencē. Iniciatīvai jāsavāc vismaz miljons derīgu parakstu. Kopš tās ieviešanas 2012. gadā ir sāktas vairāk nekā 100 iniciatīvas, un šajā laikā atbalstu kādai no iniciatīvām ir pauduši aptuveni 18 miljoni eiropiešu. Sekmīgās iniciatīvas ir ietekmējušas Komisijas tiesību aktu priekšlikumus par tādiem jautājumiem kā piekļuve dzeramajam ūdenim un obligātu mērķrādītāju noteikšana ķīmisko pesticīdu lietojuma samazināšanai.
Pilsoņu iesaistes platforma ir telpa, kur ES iedzīvotāji var piedalīties Eiropas līmeņa diskusijās par svarīgiem gaidāmiem ES priekšlikumiem, kas ietekmē mūs visus. Eiropas Komisija vēlas noskaidrot iedzīvotāju viedokli jau agrīnā politikas iniciatīvu izstrādes posmā. Mēs novērtēsim iesniegtās idejas un ierosinājumus, kā arī citu pilsoņu reakciju uz tām, un rezultātu ņemsim vērā mūsu politiskajās iniciatīvās.
ES Bērnu līdzdalības platforma
ES Bērnu līdzdalības platforma ir telpa dialogam ar jaunākajiem ES pilsoņiem, lai ES līmenī notiekošajā politikas veidošanas procesā tiktu sadzirdēta arī viņu balss. To izveidoja Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Parlamentu un pilsoniskās sabiedrības organizācijām.
Šī platforma ļauj jauniešiem piedalīties tiešsaistes apspriešanās un kā dalībniekiem arī intervijās, fokusa grupās, tiešsaistes un bezsaistes sanāksmēs. Viņi var arī paust viedokli par platformas darbību virzienu un tās pasākumu īstenošanu, tīmekļvietni un komunikācijas aspektiem.
